Dzisiaj obchodzimy 79 rocznicę Powstania Warszawskiego, jednego z najważniejszych i bohaterskich wydarzeń w historii Polski. To hołd dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 
Podczas tych 63 dni odwagi i determinacji, mieszkańcy Warszawy stawili czoła przeważającym siłom niemieckim, dowodzonym przez gen. von dem Bacha. Mimo ogromnych strat, Polacy wykazali niezłomną wolę i gotowość do poświęceń.
 
Dzisiaj pamiętamy o tych, którzy oddali życie za swoją ojczyznę, o tych, którzy walczyli o przyszłość swoich rodzin i narodu. Ich bohaterstwo jest dla nas inspiracją do działania, do pielęgnowania wartości wolności i pamięci o historii.
 
W 79-tą rocznicę Powstania Warszawskiego uczniowie Akademii, należący do Pierwszego Szczepu Górskokalwaryjskiego Skautów Europy, oddali hołd poległym, wyrazili wdzięczność wobec żołnierzy i cywilów za ich odwagę i poświęcenie. To była wyjątkowa okazja, aby przypomnieć sobie, że nasza wolność jest cennym darem, za którym stały ogromne poświęcenia.
 
Wspominajmy z dumą naszych bohaterów, ale także uczcijmy ich pamięć poprzez zaangażowanie się w budowanie lepszej przyszłości dla Polski i dla świata. Niech ich dziedzictwo będzie naszą motywacją do nieustającego działania na rzecz pokoju. Pamiętajmy również o modlitwie za dusze poległych w boju, niech Bóg da im zbawienie.

© assp.edu.pl

Zapisz się do naszego newslettera.